wz
Textové pole:
CNW:Counter

Archiv 2008

 

1.-2.  2008

3.2008

4.2008

 

 

 

Bikový obchod, který Vás nenechá ve štychu

Spřátelené stránky:

Vyjížďky

Tato stránka popisuje cyklistické akce, kterých jsem se zúčastnil. Fotografie

 z vyjížděk, jsou-li jaké, byly nasnímány digitálním fotoaparátem

Panasonic LS-65. Chcete-li rovnou navštívit galerie fotografií

bez čtení textu níže, najdete všechny zde

 

Upozornění pro slabší povahy a hnidopichy: Ne všechny komentáře u fotografií, vždy odpovídají  skutečnosti !

1.5.2008  Pěkná vyjížďka, které jsem  původně neměl v úmyslu se zúčastnit, neboť  omarodil můj  potomek a nechtělo se mi ho opustit. Díky Martině jsem ale nakonec aspoň na chvíli vyrazil a nelituju ! 

Pod mostem se nás sešlo sedm a protože trasu vybíral Bajkr, vymetli jsme snad všechno bahno na západ od Prahy.

První se odpojil Kibic, jako druhý jsem skupinu po obědě opustil já.  Domů jsem dorazil o půl čtvrté s 82 km v nohách a nejmíň 3 kg bahna na biku a na mně. Bylo to fajn a všem díky za vyjížďku !  Spousta fotek je tady

9—11..5.2008  Malevil Cup - Lužické hory. Počasí nám na druhý letošní maraton  přálo  a tak jsme si závod prodloužili na celý víkend a utábořili se už v pátek u nás na chalupě nedaleko Českosaského Švýcarska. Posádku  vozu tvořila Eli, Bajkr Radek Kolda a já,  noc před závodem u nás strávili i Martina a Richard.

Všichni jsme se přihlásili na krátkou trať (60km/1600m převýšení), jen Bajkr se na důkaz svých bajkerských kvalit upsal na trasu dlouhou (102km/2690m převýšení). Jak je ale všeobecně známo, pýcha předchází pád a tak ho během závodu postihla žaludečně-střevně-nervosvalová horečka, dlouhý závod nedokončil a nakonec byl rád., když se mimo soutěž dobelhal do cíle alespoň krátké trasy. Podobný osud postihl i Elinu, ovšem s tím rozdílem, že ji nezradilo tělo, nýbrž technika. Řetěz, který záhadně na 39.kilometru  během jednoho šlápnutí přetrhla hned na dvou místech byl ještě dlouho předmětem bouřlivých diskuzí s všemožnými závěry často na hranicích současného vědeckého poznání světa. Příčiny tak fatálního selhání komponentu jsme se ovšem nikdy nedopátrali. Ať to bylo, jak bylo,  s určitým zadostiučiněním musím konstatovat, že z naší posádky dokončili závod jen členové gardové 101. kolopěší divize Radek Kolda a já a to ještě na (pro nás kolopěšáky) slušném 510. a 319. místě ze 730 startujících. Po závodě a tombole ve které jsme ovšem opět nic nevyhráli, odjeli jsme znovu na chalupu a na neděli si uchystali celodenní vyjížďku Česko-Saským Švýcarskem po obou stranách státní hranice.

Fotky z mého Panasonicu jsou tady ,ty od Eli tady.a pěkné akční video od organizátorů zde.

 

17.5.2008  Fotky z cíle závodu  WTB Transbrdy 2008, kam jsme si s mladým udělali pěkný cyklo výlet vlakem, jsou tady !

 

25.5.2008  Zase po delší době vyjížďka po krásách domácího rajonu.

 Počasí bylo super, účastníci taky. Do Haloun jsme jeli společně se Snailovou početnou partou, vyjíždějící dnes včerejší 360km porci na Boží Dar.

Dál z Haloun na Karlštejn a na Třebotov jsme pokračovali už jenom čtyři. Bajkr, Plukovník, Fenous a já. Nechyběla zmrzlina, průjezdy trnitými křovisky, defekty, okouzlující výhledy do kraje, krvavé škrábance po celém Fenousově těle a dokonce ani láska, když se Bajkr před Karlštejnem zamiloval do malého motýla, jenž s ním pak mnoho kilometrů jel na nožičce slunečních brýlí.   Prostě neděle jak má být.  Celkově jsem naměřil 91 km a necelých 1500 m převýšení. Fotky jsou tady !