wz
Textové pole:
CNW:Counter

Archiv 2008

 

1.-2.  2008

3.2008

4.2008

5.2008

6.2008

 

 

 

Vyjížďky

Tato stránka popisuje cyklistické akce, kterých jsem se zúčastnil. Fotografie

 z vyjížděk, jsou-li jaké, byly nasnímány digitálním fotoaparátem

Panasonic LS-65. Chcete-li rovnou navštívit galerie fotografií

bez čtení textu níže, najdete všechny zde

 

Upozornění pro slabší povahy a hnidopichy: Ne všechny komentáře u fotografií vždy odpovídají  skutečnosti !

05.07. 2008. Po čtvrteční bouřce se nám nechtělo nikam do bahna a zvolili jsme opět tradiční destinaci v brdském polesí. Počet účastníků se pohyboval mezi 7.—10. a měnil se až do posledních chvil. Tedy aspoň to předpokládám, neb já opustil skupinu pro totální vyčerpání těsně před závěrečným bonusem k Točné. Celkově mi to i tak dalo hezkých 85 km 1.100 m převýšení. Fotky jsou tady.

20.07 2008. Zas jeden víkend o kterém mohu bez uzardění prohlásit, že jsem ho nežil nadarmo. Prostě víkend v sedle jak má být  a navíc s krásnou Vilmou po boku byl prostě nezapomenutelný. Jeho stručné shrnutí v obrazech je zde. V hlavní roli účinkuje božská Vilma.  Dále hrají: Romča, plukovník Kolda, Bajkr, Pendolino a .  Vilmo i všichni ostatní díky za fajn vyjížďku a bolavé břišní svaly od smíchu při večerním posezení :-)

11.08 2008 Nedělní vyjížďka na Okoř byla opět fajnová a opět prosluněná letním sluncem. Dalo by se říct, že nemohla  ničím mimořádným vybočovat tradice příjemného poježděníčka s členy bike-fora. Přece však se našlo něco, čím byla od ostatních odlišena.

 Nene, nepřijel Bajkr na mopedu, ani plukovník Kolda na koni. A přece byla jiná. Převahu totiž tentokrát měly bikerky nad bikery ! Přesto, nebo možná právě proto, nebylo tempo, ani kilometráž nijak ošizené. Jediné prostoje způsobovala Elina, jenž jedním telefonem  v levé ruce naháněla kamaráda Libora a zároveň telefonem v druhé ruce utěšovala přítele, jehož zdecimovala při včerejší „vyjíždce“ do Haloun  tak, že ho rovnou z Brd odvezla houkající sanitka s polámanými kostmi. Přejeme brzký návrat do pelotonu .

 Dnes tedy neholčičích 72 km s drsnými bikerkami ! Fotky jsou tady.

16.08 2008 Malý fotovýlet do prostoru cíle závodu Extrem Trans Brdy, kde jsem se pokoušel nafotit závodníky finišující cílovou páskou. Bohužel vlivem špatného počasí, nejenom, že jsme se nedostali do prostoru  včas, ale i závodníci, aspoň ty ze středu pole, nejevili příliš mnoho snahy o cílovový exibiční spurt pro diváky. Nedivím se jim. Světle modrá  barva jejich obličejů i po smytí nánosů bahna dávala vědět, že přívlastek extrem v názvu byl tentokrát skutečně na místě.

Zvítězili všichni už jen svou účastí, já bych do toho v celodenním lijáku nešel. Bohužel déšť ovlivnil i kvalitu fotek, ono fotit bubáky v šeru je obtížné i pro sofistikované fotoaparáty, pro mého digitála  to občas bylo nad jeho síly. Fotky jsou tady.

17.08 2008 Nevím kdo řídí počasí, ale ať je to, kdo je to, ukázal nám po dvou dnech vytrvalého deště zase vlídnější tvář. To sice jen těžko vrátí probržděné brzdové destičky, zdevastované řetězy a převodníky závodníkům ze včerejšího závodu Extrem Trans Brdy, ale je nepochybné , že to udělalo aspoň radost nám ostatním, kterým pud sebezáchovy včera zakázal závodnické dobrodružství.

A tak jsme se sluncem nad hlavou vyjeli už v 10 h ráno pod vedením Teepeexe na zajímavý kruh kolem Cukráku. Pod mostem jsme  se sešli v sedmi lidech, přirozený úbytek během dne však zdecimoval naše řady natolik, že jsme se vrátili jen ve čtyřech. I tak to ale stálo za to. Dneska 96 km při převýšení 1000 m. Díky všem za účast.

 Fotky jsou tady.

30.-31..08 2008  Po dlouhém naléhání  psychologa 101. kolopěší divize ing. Koldy, který několik měsíců neúspěšně zkoumal psychoprofil poručíka B. bylo rozhodnuto. K dokončení psychologického profilu je nezbytně nutné dopravit vyšetřovaného do kraje jeho dětství. A protože malý Marcel vyrůstal až do svých 30. narozenin mezi svými hračkami v malebném kraji na břehu Sázavy, rozhodli jsme se do těchto míst uspořádat dvoudenní vyjížďku spojenou s výcvikem nových členů 101. kolopěší divize.  Jak vše dopadlo, svědčí rozsáhlá fotoreportáž, kterou najdete zde (den prvý) a tady (den druhý).

 

 

 

  Poznámka: Zkoumaný pan B.  dostal v rámci terapie na cestu malý digitální fotoaparát s úkolem fotit vše, co ho cestou zaujme. K lítosti našeho psychologa ho však zaujalo  úplně všechno, jeho 400 fotek je k zhlédnutí zde.